Oblicza Etiopii – spotkanie z podróżniczką Lilianą Gloger

12 października 2017 r.  Liliana Gloger spotkała się z uczniami Zespołu Szkół w Myszyńcu, by opowiedzieć im o Etiopii jako niezwykłym kraju pełnym kontrastów i różnorodności, kolebce chrześcijaństwa. Opowieściom podróżniczki towarzyszyła prezentacja fascynujących fotografii z wędrówki po tym egzotycznym kraju.

Czas mijał bardzo szybko przy słuchaniu opowieści o skalnych kościołach w Lalibeli, tysiącletnich świętych księgach, które można nie tylko oglądać, ale i dotykać, o przechowywanej tu Arce Przymierza, którą zobaczyć mogą tylko mężczyźni… O ciekawej faunie i florze tego kraju, między innymi o żyjących tam małpach o krwawiącym sercu.  Szczególnie dużo uwagi poświęciła spotkanym podczas wędrówki ludom z doliny Omo: Mursi, Karo, Hamerom…

Gimnazjaliści słuchali  z uwagą, oglądali pamiątki i zadawali podróżniczce pytania.

Liliana Gloger spotkała się też z uczniami klasy Va. Piątoklasiści okazali się jeszcze bardziej dociekliwi od swoich starszych koleżanek i kolegów. Atmosfera była ogromnie miła i to spotkanie obu stronom pozostanie na długo w pamięci.

           Liliana Gloger wśród piątoklasistów. Aż miło popatrzeć na te roześmiane buzie!

Wieczorem natomiast odbyło się jeszcze jedno spotkanie pod hasłem „Oblicza Etiopii”. W przykościelnej sali św. Marcina Liliana Gloger spotkała się z zainteresowanymi mieszkańcami Myszyńca. Okazało się po raz kolejny, że Liliana, choć nie jest Kurpianką, z jakąś przedziwną łatwością trafia do kurpiowskich serc.

                                             Liliana Gloger i część uczestników spotkania