Muzyczne Grzybobranie w Myszyńcu

9 października 2021 r. w RCKK im. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu odbyło się Muzyczne Grzybobranie, w ramach którego przed myszyniecką publicznością wystąpił zespół „Piotr Grzyb & Zupa Grzybowa” w składzie: Piotr Grzyb (gitara , śpiew), Adam Wołosz (gitara basowa , śpiew), Artur Kaliszewski (gitara , śpiew) i Tomasz Rybacki (instrumenty perkusyjne).

Od lewej: Artur Kaliszewski, Piotr Grzyb, Adam Wołosz, Tomasz Rybacki.

Grupa powstała z inicjatywy ostrołęckiego barda Piotra Grzyba. Jego artystyczna droga zaczęła się bardzo wcześnie. Już jako dziecko marzył o występowaniu na scenie, a kiedy miał 17 lat założył swój pierwszy zespół, Ostrołęczanin z urodzenia i przez całe życie związany z rodzinnym miastem, przez parę lat współtworzył też toruńską sceną muzyczną. W roku 2009 wraz z kolegami założył w Toruniu grający muzykę rockową zespół „Ergo”. [https://pl.wikipedia.org/wiki/Ergo_(zesp%C3%B3%C5%82_muzyczny)]

Zespół „Piotr Grzyb & Zupa Grzybowa” obecny jest na scenie muzycznej od roku 2014. Ma na koncie dwie płyty, do których muzykę skomponował Piotr Grzyb. W 2015 r. ukazała się pierwsza płyta „Namiętności”. Jeden tekst do niej napisała Maria Dłuska, a pozostałe – Kazimierz Dłuski. Kolejny krążek „Dwadzieścia lat minęło” ukazał się w kwietniu 2020 r. i był wynikiem współpracy z sześcioma poetami. W repertuarze zespołu zwraca uwagę dbałość nie tylko o stronę muzyczną, ale też o warstwę słowną. Każda z piosenek ma ciekawe przesłanie, skłania do słodko-gorzkich refleksji albo uśmiechu. Oprócz piosenek autorskich „Piotr Grzyb i Zupa Grzybowa” śpiewają też szanty i piosenki turystyczne.

„Muzyczne Grzybobranie” nie było pierwszym występem zespołu w naszym miasteczku. W maju 2019 r. Piotr Grzyb i Artur Kaliszewski wzięli udział w koncercie charytatywnym „Pomóżmy Danielowi”, gdzie zaśpiewali i zagrali dla chorego na nowotwór mieszkańca Myszyńca.

Muzyka, jaką grają, podnosi na duchu, niesie moc pozytywnej energii, a czasem skłania do refleksji. Miło było gościć w Myszyńcu tych ciekawych artystów. Mamy nadzieję, że jeszcze nieraz u nas wystąpią.

Muzyczne Grzybobranie zorganizowane zostało przez przez fundację „Kulturalne Kurpie” we współpracy z RCKK im. ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu.

Autor zdjęć: Mariusz Pliszka.

(bw)